Как да отглеждаме и кога да събираме семена от цвекло: Ръководство стъпка по стъпка и важни съвети
Ползите от редовна консумация на моркови включват и повишаване на имунната система и подпомагане на организма да се пребори с болестотворни причинители, дори и за превенция на ракови заболявания.
Витамините от група В, съдържащи се в кореноплодните култури, оказват благоприятно въздействие върху успокояването на нервната система, елиминират ефектите на нервните разстройства и стреса, помагат за борба с безсънието .
Печени моркови: Печете цели моркови или нарязани парчета във фурната с малко зехтин и подправки.
Морковите притежават отлични хранителни, вкусови, диетични и дори лечебни свойства,които са били открити още от древните гърци.
Морковът е взискателен към почвената влажност, особено при поникване на семената и през първите фази от растежа. По-късно е сравнително сухоустойчив и по-малко взискателен, но при умерена и равномерна почвена влажност през вегетацията дава по-висок и по-качествен добив.
Моркови за здрави зъби и венци: Малко хора знаят, че морковът е много важно хранително морковите вещество за зъбите и венците. Поради това се използва широко в производството на пасти за зъби. Използва се и при венците. Когато морковите се консумират сурови, те почистват зъбите точно като четка за зъби.
Незабавно след това ги извадете от тенджерата и ги охладете в купа с лед. Преместете ги от нея в друг съд и изчакайте водата от тях да оттече.
Целина е пресечена Паскал: най-добрите сортове само избелваща целина, Танго, Малахит, Юта, Атлант, Златен и отзиви за тях
Пиенето на малки количества сок от моркови може да помогне за намаляване нивата на кръвната захар. Проучвания, направени при плъхове със захарен диабет, показват, че ферментиралият сок от моркови намалява кръвната захар и подобрява други свързани състояния.
В допълнение, основната причина за много заболявания, включително запушване на съдове, свободните радикали трябва да бъдат отстранени от тялото чрез премахване на здравето като цяло.
Смята се, че морковът има азиатски произход. Доминират твърденията, че се разпространява в света най-вече от Афганистан.
Прекомерната консумация на храни, богати на каротин, като морковите може да доведе до състояние, наречено каротодерма, при което дланите или други части на кожата развиват жълт или оранжев цвят.
Такива ползи за здравето се приписват на състава на протеини, витамини, липиди, минерали, аминокиселини и микроелементи на кефира.